Zobacz jakie to proste – torebka z Zpagetti

Bardzo prosta i szybka torebka zrobiona na szydełku. Wzór nawet początkującemu nie sprawi wiele trudności. 

 

 

Pętelka                                                    Łańcuszek                            Półsłupek

Hoooked Zpagetti jest różnej grubości i tekstury, dlatego ważne jest zwracanie uwagi na wymiary i kształt każdej torby. Ilość oczek w rzędzie jest ustalona, ale powinna być modyfikowana w zależności od pożądanych wymiarów.

Krok 1: Dno torebki

Zacznij od pętelki i łańcuszka. Długość łańcuszka wynosi około 15-20 oczek (25 cm) Następnie będziesz robić półsłupki w każdym oczku aż do pierwszego oczka łańcuszka. W tym miejscu wykonaj 3 razy półsłupek w jednym oczku. Następnie wykonuj po jednym półsłupku w każdym oczku aż do końca łańcuszka. Jeżeli chcesz, aby Twoja torba miała szersze dno, zrób jeszcze jedno okrążenie w taki sam sposób.

Krok 2: Kształt torebki

Kiedy dno torebki jest skończone, możesz przejść do nadawania kształtu swojej torebce, nadal tym samym ściegiem (półsłupek). W pierwszym okrążeniu, aby wykonać boki, należy przy robieniu półsłupków uważać, aby wbijać szydełko tylko w jedną nitkę oczka po wewnętrznej stronie, dla uzyskania brzegu torby. W tej części wykonuj 1 półsłupek w każdym oczku. W drugim i kolejnym okrążeniu robiąc półsłupek wbijaj szydełko przez obie nitki oczka. Wysokość torby zależy od Ciebie, wykonuj tyle okrążeni ile potrzebujesz.

Krok 3: Uchwyt

W Twojej torebce potrzebny jest uchwyt. Aby go wykonać policz ile masz oczek w jednym boku torby. Jeśli ilość oczek to 14 uchwyt wykonujemy następująco: Wykonujemy 4 półsłupki tak jak poprzednio, dalej wykonujemy 8 oczek łańcuszka (omijamy 6 oczek torby) i wykonujemy 4 półsłupki . Te 8 oczek łańcuszka będzie tworzyć uchwyt. Drugi uchwyt wykonujemy tak samo. Ostatnim etapem jest przerobienie kolejnych dwóch okrążeń w taki sam sposób jak robiłaś wysokość torebki.

Twoja torba jest gotowa!

 Możesz do niej dodać ładny element np. kwiatek lub koraliki, aby Twoja torba była niepowtarzalna.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.