Bambus – hit tego lata

Lato zbliża się wielkimi krokami! Pogoda powoli przestaje dawać w kość, a chmury i deszcze zaczynają ustępować upałom. Wydawać by się mogło, że dla amatorek drutów i szydełek oznacza to czas przerwy w robótkach. Nic bardziej mylnego – specjalnie na czas lata postaraliśmy się, by w naszym sklepie nie zabrakło odpowiednich włóczek. W tym sezonie mamy dla Was kilka nowych produktów, które wyróżnia jeden wyjątkowy składnik – bambus.

W Makeland już od jakiegoś czasu możecie kupić włóczkę Fibra Natura w wariantach Bamboo Jazz oraz Bamboo Bloom. W tym sezonie mamy dla Was również włóczki takich producentów jak  YarnArt (Tahiti oraz Bamboo) oraz Alize (Cotton&Bamboo Duet).

Skąd w świecie tekstyliów wzięło się zainteresowanie tak nietypowym materiałem jak bambus? Zacznijmy od walorów czysto estetycznych – bambusowe włóczki charakteryzują się przepięknym połyskiem i oraz bogatą paletą kolorystyczną. Oprócz tego doskonale nadają się do wszelkiego rodzaju wyrobów przeznaczonych dla dzieci. Nie dość, że włóczki te są nieprawdopodobnie przyjemne w dotyku, to jeszcze nie uczulają. Posiadają właściwości antystatyczne, tj. nie gromadzą kurzu ani roztoczy, a co najważniejsze – włókna bambusowe to materiał wybitnie nielubiany przez grzyby i bakterie, które nie mają możliwości się na nich rozwijać.

Inną, niezwykle ważną zaletą naszych nowych włóczek jest tzw. termoregulacja. Mało który materiał posiada taką właściwość. Bez względu na pogodę na zewnątrz bambus zawsze zachowują stałą temperaturę. Innymi słowy – jeśli latem przeszkadzają ci upały, to ubrania z włóczek bambusowych są dla ciebie stworzone, gdyż zawsze będą dostarczać Ci przyjemnego chłodu. A także lepiej poradzą sobie z nieprzyjemnym potem, gdyż bambus wchłania o 70% więcej wilgoci niż powszechnie stosowana bawełna.

Poniżej prezentujemy kilka przykładów wykorzystania naszych nowych włóczek.

A czy Wy sprawdziliście nasze nowe bambusowe włóczki? Czekamy na Wasze opinie na temat pracy z nimi, a także na zdjęcia gotowych wyrobów Waszego autorstwa. Przesyłajcie je na nasz mail:

sklep@makeland.pl

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie i życzymy udanego dnia z Makeland!

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.