Jeszcze kilka słów o Alize

Po akrylowych włóczkach Diva oraz bambusowej Cotton&Bamboo Duet, przyszła pora, by opowiedzieć Wam o naszych ostatnich włóczkach z rodziny Alize. Dziś pod lupę weźmiemy niezwykle modne w tym sezonie, bawełniane Diva Batik oraz Miss Batik, które przypadną do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Bawełna to dziś najpopularniejszy surowiec w świecie tekstyliów. Istnieje ku temu wiele powodów – uprawa bawełny jest bardzo opłacalna i wydajna, jej obróbka niezwykle tania, a zastosowanie szerokie. Oprócz tego, że doskonale nadaje się na ubrania, to jeszcze sprawdza się jako materiał opatrunkowy. Stosuje się ją również do wyrobu sieci rybackich, filtrów do kawy czy choćby banknotów dolarowych.

W przypadku produkcji ubrań bawełna sprawdza się jak mało który materiał. Przede wszystkim jest odporna na wysokie temperatury, więc można prać ja spokojnie w temperaturze powyżej 30 stopni. Nie szkodzi jej także klasyczne prasowanie. Do tego uczulenie na wyroby bawełniane zdarza się wśród ludzi niezwykle rzadko.

To tylko niektóre z zalet naszej nowej, stuprocentowo bawełnianej włóczki Alize Bella Batik. Oprócz nieprawdopodobnej miękkości i wytrzymałości, występuje ona w przepięknych wiosennych, pastelowych kolorach. Doskonale sprawdzi się zarówno w wyrobie bluzek, letnich czapek, a także chust. Pomimo iż włóczka ta jest melanżowa, nie trzeba się przejmować, że kolor w motku szybko się skończy. Nawet w najbardziej barwnych odmianach, odcinki koloru w Bella Batik mają nawet 4 metry długości.

A oto przykłady zastosowań naszej nowej włóczki.

Podobne zalety wykazuje nasza ostatnia nowość – Alize Miss Batik. W tym przypadku jednak mamy do czynienia z produktem nie tak miękkim jak standardowa bawełna, lecz dużo bardziej wytrzymałym. Miss Batik to w stu procentach bawełna, która przeszła przez proces merceryzacji, opisywany przez nas wcześniej a propo włóczek Diva. Dzięki temu włóczka ta pięknie się błyszczy i może służyć za wysokiej jakości kordonek – doskonale sprawdza się w wyrobie serwetek i biżuterii.

A czy Wy macie już za sobą pierwsze doświadczenia z bawełnianymi włóczkami Alize? Chętnie poznamy Wasze opinie na jej temat i zainspirujemy Waszymi wyrobami inne czytelniczki. Czekamy na Wasze komentarze oraz wiadomości pod adresem:

sklep@makeland.pl

Trzymajcie się ciepło! Życzymy udanego dnia z Makeland!

Zapraszamy również do odwiedzenia stron, na których znajdziecie znacznie więcej cudeniek wykonanych z włóczek Alize i nie tylko:


http://bajkowekoronki.blogspot.com/2013_02_01_archive.html


http://www.letesknits.pl/blog/tag/bella-alize-batik-design/


http://www.knittingparadise.com/t-148761-1.html


http://photo.qip.ru/users/aetoya/115844546/?mode=xlarge&page=13

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.