Pora na Alpakę!

Nadchodząca zima coraz bardziej daje nam się we znaki. To idealna pora, aby wyciągnąć z szuflady druty i włóczki i wyczarować z nich pancerze chroniące przed złą pogodą. Najlepiej sprawdzają się wełniane swetry. Dziś mamy do wyboru całkiem sporo gatunków wełny, które dzięki domieszkom akrylu przestały być „gryzące”, a wciąż grzeją aż miło. W naszym kraju najbardziej popularna jest wełna merino, ale coraz więcej ludzi sięga także po alpakę. Cóż to takiego? Materiał ten pochodzi od uroczych kóz zamieszkujących Amerykę Południową, które doskonale czują się na wielkich wysokościach.

A konkretnie – w górach sięgających nawet ponad 4000m n.p.m. Najwięcej można ich spotkać w takich krajach jak Peru, Chile i Boliwia. Jednakże coraz mocniej interesują się nimi Europejczycy, którzy zakochali się w ich sierści – jest ona znacznie milsza w dotyku i lżejsza niż ta, którą mogą nam dać owce. Same kózki mocno przypominają lamy, jednakże nie są z nimi spokrewnione. Należą zaś do tej samej rodziny zwierząt co wielbłądy.

Być może dlatego ich sierść wykazuje podobne właściwości do wielbłądziej. Dla niektórych ludzi alpaka okazała się być wręcz zbawieniem. Mowa tu przede wszystkim o osobach cierpiących na problemy reumatyczne. Wełna z alpaki skutecznie łagodzi bóle związane z artretyzmem, zapaleniem mięśni oraz uszkodzeniem nerwów. Czy możecie sobie wyobrazić kurację lepszą niż noszenie ciepłych, milutkich ubrań? Toż to medycyna w najlepszym wydaniu :).

Oprócz tego alpaka posiada takie same cechy jak każda naturalna wełna. W skrócie – zapewnia spokojny sen i nie uczula. A że do tego jest niezwykle miękka i delikatna, jest doskonałym materiałem na cieplutkie ubrania dla dzieci.

Wełnę z alpaki możecie nabyć m.in. w naszym sklepie. Obecnie oferujemy jej dwie odmiany – super grubą, yarnartową Alpinę Alpacę oraz trochę lżejszą propozycję Madame Tricote, Alpacę Gold.

Potrzebujecie inspiracji? Mamy dla was kilka przykładów tego, jak można wykorzystać nasze włóczki.  Nie bez powodu znalazły się tu motywy indiańskie. To właśnie dzięki wełnie z alpaki pierwotni mieszkańcy obu Ameryk mogli przetrwać chłodniejsze dni.

Tradycyjnie zapraszamy Was do odwiedzenia naszego sklepu www.makeland.pl, a także naszego sklepu stacjonarnego we Wrocławiu pod adresem Grunwaldzka 33/1b :).

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.