Bajeczne bombki cz.3 – małe co nieco ze sznurka

Witamy wszystkich czytelników!

Dziś jak obiecałyśmy podzielimy się z Wami przepisem na wyjątkowo oryginalną bombkę. Do wykonania jej nie potrzeba żadnych wyszukanych produktów, ale przede wszystkim nie może Wam przy niej zabraknąć cierpliwości. W przypadku tego cudeńka idealnie sprawdza się powiedzenie „Cierpliwi zostaną wynagrodzeni” ;). Jeśli nie straszne Wam zabawy ze sznurkiem, zapraszamy do dalszej lektury!

W przypadku tej bombki do wykonania będziecie Wam potrzebne:

- styropianowa kula, najlepiej z wbudowanym u góry haczykiem

- dratwa lub sznurek wędliniarski (my zdecydowałyśmy się na to drugie)

- kawałek koronki szerokiej na ok. 2cm

- krótkie szpilki

- dowolny klej z cienkim dozownikiem, ew. do nakładania możecie użyć pędzelka

- ew. cekiny

Wszystko gotowe? A zatem zaczynamy!

Zacznijcie od ułatwienia sobie pracy. Chwyćcie początek sznurka i przypnijcie go szpilką do styropianowej formy. Nie musi się idealnie trzymać, grunt żeby się odpadał zupełnie od kuli.

Teraz pora użyć kleju. Jeśli posiadacie klej jak ze zdjęcia to rozprowadźcie cienką strużkę pod pierwszą warstwą sznurka. Powtórzcie tę czynność za każdym razem, gdy będziecie zataczać nowe koło wokół formy.

Jeżeli nie posiadacie takiego dozownika, spróbujcie rozprowadzić klej za pomocą pędzelka. Tak powinien prezentować się efekt:

Gdy skończycie oplatać formę, przypnijcie szpilką końcówkę sznurka.

Następnie sięgnijcie po kawałek koronki, na tyle długi by oplótł styropianową formę w najszerszym miejscu. Przypnijcie oba końce koronki szpilkami.

Dalej można już puścić wodze fantazji. Bombkę możecie ozdobić wstążkami, guzikami lub tak jak my – cekinami. Zdecydowałyśmy się a złote i srebrne, gdyż idealnie pasowały do czerwonej koronki.

Proste i jakże efektowne :)

Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga po więcej przepisów, które mamy w zanadrzu!

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.